Free assessment

در صورت تمايل در مهاجرت به کانادا ، لطفا فرم ارزيابي رايگان را تکميل نماييد. اين پرسشنامه به‌گونه‌ای طراحي شده تا ما را در ارزيابي رايگان شرايط و صلاحيت شما برای مهاجرت به کانادا بر اساس معيارهای انتخابی دولت کانادا قادر سازد.

پس از ارزيابی، در صورتی که واجد شرايط مهاجرت به کانادا باشيد کارشناسان ما نتيجه ارزيابي را همراه با جزييات سرويس‌ها و هزينه‌ی خدمات از طريق پست الکترونيک به اطلاع‌تان مي‌رساند.
ارزیابی رایگان

دانشگاه تورنتو

 دانشگاه تورنتو (University of Toronto(

 بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانشگاه کانادا است که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده و در مجموع تمام پردیس‌های آن تا کنون حدود ۷۳٬۰۰۰ دانشجو داشته‌است. دانشگاه تورنتو از سه پردیس تشکیل شده است: پردیس تورنتو سنت جورج (UTSG) در مرکز شهر تورنتو ،  پردیس تورنتو  (Mississauga UTM) در غرب ، و  پردیس تورنتو اسکاربرو (UTSC) در شرق. اگرچه پردیس ها جداگانه هستند ، اما جوامع دانشگاهی آنها از طریق علایق تحقیق مشترک و برنامه های فارغ التحصیلان بین سه پردیس پیوند می یابد .این دانشگاه دارای 3 کمپ دانشجویی، 800 کلوپ دانشجویی و 44 کتابخانه می باشد.

دانشگاه تورنتو

رتبه‌بندی

این دانشگاه بسیار معتبر، عضو انجمن دانشگاه‌های آمریکایی نیز هست. دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه در دانشگاه های کانادا و هفدهمین دانشگاه برتر دنیاست. بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در آموزش عالی توسط موسسه تایمز در سال ۲۰۱۵، دانشگاه تورنتو در جایگاه  ۱۹ ام در سطح جهان و رتبه اول در کانادا قرار داشته، در حالی که براساس  نظامِ رتبه‌بندی QS در سال ۲۰۱۵، این دانشگاه در رتبه۳۴ جهان و رتبه ۲ در کانادا قرار دارد. در رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۴، دانشگاه تورنتو در جایگاه 9ام جهان و جایگاه اول در کانادا قرار داشت. این دانشگاه از بسیاری از لحاظ با دانشگاه های بزرگی نظیر هاروارد و MIT به سادگی رقابت میکند.

دانشگاه تورنتو

دانشکده ها

این دانشگاه شامل 29 بخش، هفت دانشکده و 45 مرکز بین رشته ای و مؤسسه است. بیش از 300 رشته کارشناسی و 70 رشته تحصیلات تکمیلی در علوم انسانی ، علوم اجتماعی و تجربی در این دانشگاه ارائه می شود.

 

 1. واحد مردم شناسی
 2. واحد تاریخ هنر
 3. گروه نجوم و اخترفیزیک
 4. گروه بیولوژی سلول و سیستم
 5. گروه علم شیمی
 6. گروه کلاسیک
 7. گروه علوم کامپیوتر
 8. گروه علوم زمین
 9. گروه مطالعات آسیای شرقی
 10. گروه زیست شناسی و زیست شناسی تکاملی
 11. گروه اقتصاد
 12. گروه زبان انگلیسی
 13. گروه زبان فرانسوی
 14. گروه جغرافیا و برنامه ریزی
 15. گروه زبانها و ادبیات آلمانی
 16. گروه تاریخ
 17. گروه مطالعات ایتالیایی
 18. گروه زبانشناسی
 19. گروه ریاضیات
 20. گروه تمدنهای نزدیک و خاورمیانه
 21. گروه فلسفه
 22. گروه فیزیک
 23. گروه علوم سیاسی
 24. گروه روانشناسی
 25. گروه مطالعه دین
 26. گروه زبانها و ادبیات اسلاو
 27. گروه جامعه شناسی
 28. گروه زبان های اسپانیایی و پرتغالی
 29. گروه علوم آماری

 

تعداد دانشجویان ثبت نام شده

 

مقطع کارشناسی: 68114 نفر (80.6%) – 56220 نفر بومی و 11894 نفر بین المللی

مقطع تحصیلات تکمیلی: 16442 نفر (19.4%) – 13927 نفر بومی و 2515 نفر بین المللی

تعداد دانشجویان جدید الورود تمام وقت رشته های کارشناسی سال 15-2014؛ 14382 نفر بوده است. دانشجویان بین المللی دانشگاه هنر و علوم از بیش از 190 کشور مختلف آمده اند و تقریبا 25٪ از جمعیت دانشجویی آن را تشکیل می دهند. دانشگاه تورنتو در پاییز 2014 پذیرای دانشجویان بین المللی از 161 کشور بوده است که 5 کشور برتر از نظر تعداد دانشجو شامل چین، هندوستان، آمریکا، برزیل و کره جنوبی می باشد.

دانشگاه دارای 13239 نفر اعضای هیات علمی، 6470 نفر کارمند و 141 نفر کتابدار می باشد. دانشگاه تورنتو بیش از 537000 نفر فارغ التحصیل تا پاییز 2014 در سرتاسر جهان داشته و  بیشترین تعداد فارغ التحصیلان به ترتیب از کشورهای کانادا، آمریکا، هنگ کنگ، انگلستان و استرالیا می باشند.

دانشگاه تورنتو

شهریه ، بورس های تحصیلی و کمک های مالی

هزینه تحصیل در دانشگاه ترکیبی از هزینه های مستقیم (شهریه و سایر هزینه ها ، کتاب ها ، تجهیزات) و هزینه های زندگی در هنگام ثبت نام است. هزینه حضور در دانشگاه با توجه به برنامه تحصیل و محل زندگی شما در طول سال تحصیلی (شهریور تا فروردین) متفاوت است. هزینه ها از شهریه (دانشگاهی) و شهریه اجباری (غیر علمی) تشکیل شده است.

 

 • شهریه

میزان شهریه دانشجویان بین المللی مقطع کارشناسی حدود 35280 الی 39580 دلار می باشد.

میزان شهریه دانشجویان بین المللی مقطع تحصیلات تکمیلی حدود 18620 الی 51293 دلار می باشد.

 

 • هزینه های اتفاقی

تمام دانشجویان مشمول هزینه امور اتفاقی غیر آکادمیک هستند. این هزینه ها شامل خدمات مبتنی بر دانشگاه (به عنوان مثال خدمات دانشجویی ، امور دانشجویی ، خدمات درمانی ، خانه هارت و مرکز دو و میدانی) می شود.  هزینه های اتفاقی برای دانشجویان تمام وقت از حدود 1250دلار تا 1750 دلار متغیر است و به کالج مورد نظر بستگی دارد.

 

 • بیمه سلامت

برنامه بیمه درمانی دانشگاه (UHIP) یک برنامه بیمه درمانی اجباری برای کلیه دانشجویان بین المللی و افراد وابسته به آنها است و برای دانشجویانی که تحت پوشش بیمه انتاریو نیستند در دسترس است.

 

 • بورس های تحصیلی

سیاست دانشگاه تورنتو  در مورد پشتیبانی مالی دانشجویان تضمین می کند که هیچ دانشجویی بخاطر شرایط مالی (دانشجویان کانادایی ، اقامت دائم کانادا و افراد محافظت شده) مشکل پذیرش نداشته باشند. این ضمانت مستلزم آن است که دانش آموزان از تمام ابزارهای موجود برای کمک دانشجویی استفاده کنند.

 بعلاوه اگر در برنامه تحصیلی خود دانشجوی ممتاز باشید ، در پایان سال اول ، دوم و سوم به طور خودکار مشمول کمک هزینه در نظر گرفته می شوید.

زندگی در پردیس

همه دانشکده ها اقامتگاه ارائه می دهند.

دانشگاه تورنتو

 

گزینه های اقامت در پردیس 

·اقامتگاههای سبک

اقامتگاه های به سبک آپارتمان که به سوئیت های 4 تا 5 اتاق خوابه تقسیم می شوندهر مجموعه دارای 1 تا 2 حمام، آشپزخانه کامل (شامل یخچال، اجاق گاز تمیزکننده و مایکروویو – بدون نیاز شما به تهیه وسایل آشپزی، ظروف و وسایل آشپزخانه) و یک اتاق نشیمن مبله هستند.

همه اتاق ها یک نفره و خصوصی هستند که دارای قفل مخصوص به خود می باشندهر اتاق خواب شامل یک تختخواب (دارای کشو)، میز، صندلی، کابینت و فضای کمد دیواری استهمه اتاق ها از تلفن، کابل تلویزیون و خدمات اینترنت سیمی بهره مند هستند. سوئیت آپارتمان ها همیشه در بین ساکنین همجنس مشترک است.

سه کالج زیر دارای اقامتگاه به سبک آپارتمان هستند:

 

اقامتگاه به سبک خوابگاه

در اقامتگاه های سبک خوابگاه، یک اتاق یک یا دو نفره (مشترک) در یک سالن اقامتی بزرگ وجود دارداتاق ها مجهز به یک تختخواب، میز، صندلی، کمد و چراغ مطالعه خواهد بود. بیشتر اقامتگاههای سبک خوابگاه دارای دستشویی مشترک هستند و ممکن است تک جنسیتی یا مشترک باشند.

پنج کالج زیر دارای اقامتگاه به سبک آپارتمان هستند:

  

گزینه های مسکن خارج از دانشگاه

شما می توانید برای زندگی اقامتگاهی خارج از محیط دانشگاه و در شهر تورنتو تهیه کنید.

زندگی در تورنتو

پردیس سنت جورج دانشگاه تورنتو در قلب مرکز شهر واقع شده است و با طی 10 دقیقه پیاده روی به مراکز خرید استثنایی ، رستوران ها ، موزه ها ، گالری ها ، کلوپ های شبانه دسترسی خواهید داشت.

 

نکاتی برای دانشجویان خارجی

دانشگاه تورنتو

مهارت زبان

اگر زبان انگلیسی زبان اول شما نیست و کمتر از چهار سال کامل در یک محیط زبان انگلیسی تحصیل کرده اید، ممکن است شما مجبور به ارائه مدرک زبان انگلیسی شوید. در برخی موارد ، دفتر CIC که منطقه جغرافیایی شما را پشتیبانی می کند ، نیاز به اثبات مهارت زبان انگلیسی در قالب یک تست استاندارد (مانند آیلتس) دارد. آزمون دانش زبان فقط در صورتی لازم است که دانشجو از طریق  جریان مستقیم دانشجویی (SDS) اقدام کند.

دانشگاه هنر و علوم تورنتو برای دانش آموزانی که مهارت انگلیسی آنها شرایط ورود به دانشگاه را برآورده نمی کند اما در سایر موارد واجد شرایط هستند،  برنامه بنیاد بین المللی (IFP) را ارائه می دهد. این برنامه ترکیبی از پذیرش مشروط به دانشگاه همراه با دستورالعمل شدید زبان انگلیسی است. دانش آموزان باید عملکرد دانشگاهی ممتازی از خود نشان داده و از دبیرستان بین المللی فارغ التحصیل شده یا کمتر از چهار سال در سیستم مدرسه ای کانادا تحصیل کرده باشند.

 

اثبات صحت جسمی و مالی

برای دانشجویان خارجی معاینه پزشکی نیز ممکن است لازم باشد. بعلاوه ، هر متقاضی باید ادله اثبات بودجه کافی برای تأمین شهریه و هزینه های زندگی خود را نشان دهد (معمولاً مبلغ شهریه بالای 10000 دلاراست).

سرپرستی

تابعیت و مهاجرت کانادا (CIC) ایجاب می کند که دانشجویان بین المللی زیر هجده سال، یک شهروند کانادایی را به عنوان متولی و قیم خود اعلام کنند. دانشگاه تورنتو نمی تواند این مسئولیت را به عهده بگیرد. این وظیفه خانواده دانش آموز خواهد بود که این نیاز را برآورده سازد. فرم اعلامیه حضانت را می توان در وب سایت دولت کانادا مشاهده کرد.